Katarzyna Jurewicz

Katarzyna Jurewicz

Trenerka kompetencji interpersonalnych, od 2007 roku pracująca metodami nieformalnymi z młodzieżą i dorosłymi.

W swojej pracy wykorzystuje aktywne metody, stosując się do zasady: Jak najmniej teorii, jak najwięcej doświadczenia własnego. U niej na szkoleniu zbudujecie wieżę z makaronu, przedostaniecie się przez bagno czy rozbroicie bombę. A wszystko po to, by jak najefektywniej rozwinąć to co w uczestnikach najlepsze. Pierwsze zderzenie z outdoor education miała w 2007 roku podczas 7 Konferencji EOE (European Outdoor Education). Fascynacja urosła do takich rozmiarów, że w 2008 roku zawitała na kolejnej konferencji w Trinity College w Carmarthen w Walii oraz w 2013 roku w Sztokholmie. W 2014 r. zorganizowała w Czarnocinie pierwsze, weekendowe szkolenie dla trenerów i pracowników młodzieżowych, zapoznające z edukacją typu outdoor. Brała udział w tygodniowym szkoleniu dla trenerów z outdoor education prowadzonego przez niemiecką trenerkę oraz organizowała i prowadziła zajęcia dla nauczycieli.

Z wykształcenia ekonomista i doradca zawodowy, co jest niezwykle przydatne w łączeniu pracy warsztatowej nad kompetencjami interpersonalnymi  z zapotrzebowaniem na rynku pracy oraz tworzeniem odpowiedzi na aktualne potrzeby pracodawców.

Zawodowo od 2007 roku związana z Towarzystwem Wspierania Inicjatyw Kulturalno – Społecznych „TWIKS”, gdzie piastuje stanowisko Prezesa Zarządu, koordynuje realizowane projekty oraz pracę wieloosobowego zespołu. Przewodnicząca Rady Fundacji Sektor 3, w której w partnerstwie z innymi organizacjami wspiera rozwój organizacji pozarządowych i aktywnych obywateli. Pomysłodawczyni i realizatorka licznych projektów, kampanii społecznych. Akredytowany coach.